Düğün Dansı

Düğün dansı olmayan bir düğün, eksik kabul edilir.

Düğün dansıÇiftlerin büyük çoğunluğunun en çok stres yaşadığı bu işi keyfe dönüştürmek, düğünle ilgili büyük bir yükü üzerinizden alacaktır.

Tecrübeyle sabit ki önceden dans birikiminiz olmasa dahi dört, beş derste hem sizin hem de izleyenlerin keyifli zaman geçirebileceği bir gösteriyi sergileyebilirsiniz.

Dilerseniz temel adım, duruş ve poz tekniklerini öğrenip doğaçlama olarak dans edin, dilerseniz de sizin istek ve becerileriniz doğrultusunda birlikte yazacağımız koreografi ile dans edin.

Başkaları için yazılmış standart koreografiler yerine sizin için özel anlamı olan bir parçada, istekleriniz doğrultusunda yazılmış bir koreografide dans etmek tabii ki çift olarak çok daha uyumlu ve profesyonel bir görüntü sergilemenizi sağlayacak. Çalışmalar sırasında siz eğlenirken gösteri sırasında izleyenlerin beğenisini toplayacaksınız.

Düğün dansı nedir?

Aslında düğün dansı genellikle ne tam olarak tangodur ne vals ne de latin dansları. Dört, beş ders gibi kısa bir sürede, herhangi bir profesyonel gösteri ortaya çıkaracak kadar öğrenmek biraz ütopik, hayâlden başka bir şey değildir. Bu nedenle düğün dansı, genel bir karakter içinde, zaman zaman klasik tangodan line dansına ya da Viyana valsinden bachataya kadar her danstan ögeler içeren kolaj bir danstır. Böyle tanımlanması sergilenecek olan dansın kalitesinin düşük olması anlamına gelmez. Yalnızca pek çok farklı disiplinin kolay, temel hareketleri ile süslenmiş, yapılması nispeten basit ama görüntüsü şatafatlı, büyük bir danstan bahsediyoruz.

Eğer dansların temel figürlerini belirli bir koreografiye dahil ederek dans etmek yerine tek bir branşta ustalaşmak ve düğününüzde onu sergilemek isterseniz bunun çalışması klasik bir düğün dansına göre çok daha meşakkatli olacaktır. Dolayısıyla son ana bırakılmadan, uzun zaman önce başlanıp, düzenli olarak çalışmak esas şart olacaktır. Bu da bir dansçı olmanız anlamına gelmektedir ve düğün dansı sınıflandırmasından epey uzaklaşılmış olunur. Böyle bir durum için özel ilgi sayfası daha faydalı olacaktır.

Dansın amacı, misafirlerin hoşuna gidecek, çiftin pistin ortasında sallanmaktan öte hareketler yapıp anılarda güzel bir yere sahip olacağı bir performans sergilemektir.
Düğün dansı tam olarak -pek çok çift dansa özel gelinlik seçmediğinden- gelinliğin elverdiği hareketler doğrultusunda sahne hilelerini kullanarak az zamanda, seyri güzel, keyifli bir dans sunabilmektir.

Detaylı çalışma programı ve aklınıza takılan diğer sorular için lütfen iletişime geçin.

(bkz: gösteri/koreografi)