Spor zamanı

Destek kuvvet olarak spor!

Dengem pek iyi değil, çabuk yoruluyorum, dik duramıyorum, fazlalıklarım olmasa her elbise daha çok yakışırdı, kalçam sanki başkasına aitmiş gibi kontrolsüz, kollarım keşkül gibi, merdiven çıkamıyorum, az giyineceğim mevsimler yaklaştıkça daralıyorum, göğsüm yerçekimine direnemiyor, sindirim sistemim ‘su içsem yarıyor’ seviyesine geriledi, birisi saldırsa tokat atmayı bile beceremem, basenlerim ayrı eve çıkmak üzere, can simitlerime martılar saldırıyor ve benzeri üzüntülerden en az ikisine sahipseniz artık hareket etme zamanı gelmiş demektir. Dörtten fazlasına sahipseniz spor motivasyonu ve psikolojisi için köprüden önceki son sapağa yaklaşıyorsunuz.

Yalnızca haftada bir gün aktif spor yaparak bile bu şikayetlerin önemli kısmından kurtulabilirsiniz.

1999’da başlayan ve daha sonra antrenörlükle devam eden aktif kickboks/thaiboks tecrübemi tango ile birleştireceğim yeni özel bir etkinliğe davet ediyorum hepinizi. Özel bir isim vermek yerine sadece “spor” diyeceğim bu çalışmalara tüm öğrencilerim, dernek üyelerimiz ücretsiz olarak katılabilir. Dışarıdan katılımlar ise ders başına 10TL gibi formalite bir ödeme ile gerçekleşebilir.

Çalışmalar denge, kişisel savunma, sıkılaşma ve kardiyo dörtgeninde harmanlanıp yapılacağı için gündelik kıyafeterle katılım kesinlikle kabul edilmeyecektir. Spor kıyafetleri ve altları temiz spor ayakkabısı (veya çorap) ile katılmak zorunludur. Küçük bir havlu getirmeniz tavsiye edilir.

İdmanlar kişilerin fiziksel seviye ve becerisine göre farklılık göstereceğinden yaş, boy, kilo, cinsiyet gibi sınırlamalar yoktur. Ders içinde herkese kendi yeterliliği oranında çalışma programı verilecektir.

Derse katılmak isteyenlerin iletişim sayfasındaki bilgiler veya aşağıdaki form vasıtasıyla haber vermesi gerekmektedir.

Ders pazar 18.00-19.30 arası Baila Tango İstanbul stüdyosunda olacaktır fakat katılımcı taleplerine göre saatler haftalık olarak değişiklik gösterebileceğinden mutlaka iletişime geçilmesi gerekmektedir.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

D.N: İtiraf ediyorum ki thaingo, tanboks gibi başarısız isim türetme çabalarım oldu

Kurucu eğitmenlerinden olduğum fakat artık devam etmediğimiz Yeda Kickbox tanıtım videosu: