Tango sözlüğü

En sık kullanılan tango figürleri ve terimlerinin anlamlarını içeren en geniş kapsamlı, sesli Türkçe tango sözlüğü şimdi Google Play’den indirilebilir veya tangosozlugu.com adresinden görüntülenebilir.

Google Play

Anlamı bilinen her hareketin öğrenimi ve öğretimi çok daha kolay olacağı için tangosozlugu.com adresindeki tango sözlüğünü hazırlama ihtiyacı duydum.

İspanyolca telaffuz, tango nedir, milonga adabı ve tango okuryazarı sayfaları da sözlüğe ek kaynaklar olarak takip edilebilr.

*Sözlükte gözden kaçmış olan hataları veya eksiklikleri lütfen sayfanın en altındaki küçük form vasıtasıyla bildiriniz.

Tango sözlüğü genel olarak internet üzerinde bulunan İspanyolca ve İngilizce tango kaynaklarından tercüme edilerek hazırlanmıştır. Sözlük diyorum fakat bazı terimlerin daha anlaşılır olabilmesi adına sadece tercümesini yazmakla yetinmeyip derslerde anlattığım şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım yayınlandığı tarihte en fazla terimi kapsayan bu tango sözlüğü yakın zamanda geliştirilerek çok daha geniş kapsamlaı bir hâle getirilebilir. Daha düzgünü, daha mâkûl altyapı ile yapılana kadar görmüş olduğunuz hataları, eksiklikleri bildirirseniz en azından bu sayfayı elimden geldiğince güncel tutmaya gayret ederim.

Terim önerisinde bulunun

 


  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Terim

  Okunuşu

  Anlamı

  Açıklaması